Bydlení a zahrada

Topte úsporně: Jaké jsou výhody dřevěných briket?

Máte doma kamna, krb nebo topíte v kotli? Přemýšlíte, jestli pořídit na topení dřevo nebo dřevěné brikety? Pak se vám bude hodit náš článek, ve kterém vám představíme, jaké jsou výhody dřevěných briket, a kdy je nejlepší čas je pořídit za nízkou cenu.

Výhody dřevěných briket

Brikety jsou vyrobeny ze směsi pilin a hoblin, které pocházejí z tvrdého i měkkého dřeva. Lisují se na kvalitních lisech, díky čemuž dosáhnout hodnoty své hustoty až 1220 kg / m3To je vyšší hodnota, než má třeba buk nebo habr. Jaké další výhody dřevěné pelety mají?

Náhrada palivového dřeva

Dřevěné brikety nahradí klasické palivové dřevo, ať už potřebujete topit v kamnech, kotli, nebo si užíváte chladné podzimní a zimní večery u krbu. Dalším pozitivem je, že se vám nemůže stát, jako tomu je u dřeva, že se vlhkostí kotel poškodí. Navíc při jejich spalování vzniká pouze malé množství kouře.

Využitelný popel

Máte zahradu nebo třeba jen menší zahrádku? Pak pro vás bude hračka zbavit se popela – stačí ho uložit na kompost a pak s ním vesele hnojit vaše rostliny. Obsahuje totiž hned několik látek, které vaší zahradě prospějí. Uveďme například draslík, který je vhodný pro drobné ovoce a okrasné rostliny.

Efektivita

Velkou výhodou dřevěných briket je také jejich výhřevnost. Oproti dřevu vydrží brikety až dvakrát déle. To má hned dvě pozitiva: Nepotřebujete jich tolik, takže ušetříte spoustu místa při jejich skladování, a také nemusíte chodit tak často přikládat. Neopomenutelný je i fakt, že máte menší starost s popelem – po briketách ho zbude jen půlka v porovnání s dřevem.

Nejnižší cena dřevěných briket

Je to jako s jakýmkoliv jiným sezónním zbožím. Chcete jej pořídit za ty nejlepší ceny? Pak jej kupujte mimo sezónu. Dřevěné brikety v akci seženete na jaře. Obzvláště během dubna a května je nejlepší čas na jejich pořízení.

Jak skladovat dřevěné brikety?

  • Dřevěné brikety vám obvykle přivezou zabalené v plastové fólii. Díky tomu jim nevadí vzdušná vlhkost. I tak je ale vhodné brikety skladovat na suchém místě, ideálně pod střechou nebo schované pod plachtou.
  • K briketám by se neměla dostat voda, aby nenaboptnaly a nestaly se z nich opět pouhé piliny.
  • Mějte je také ve větší vzdálenosti od snadno zápalných látek a zdrojů, které by mohly způsobit vznícení. Přímé slunce problém není, maximálně se stane, že paprsky slunce změní barvu dřevěných briket.
Kvido

Recent Posts

Jak zlepšit soustředění: Efektivní strategie a tipy

Potřebovali byste se soustředit, ale pořád vám to nejde ? Poradíme vám zaručené tipy, jak…

1 dnem ago

Greenwashing: Skrytá tvář firemní ekologie

Greenwashing je marketingová praktika vytvářející klamný dojem o ekologické prospěšnosti produktů, služeb nebo celých firem.…

2 dny ago

Eko praní: Efektivní způsoby šetrné k životnímu prostředí

Minimalizujte dopad praní prádla na planetu s tipy na ekologické praní, které šetří vodu, energii…

6 dny ago

Jak vyčistit špinavou troubu přírodně a účinně?

Objevte osvědčené triky na to, jak vyčistit špinavou troubu – přírodní metody, účinné a praktické…

7 dny ago

Škodí parafinové svíčky zdraví a životnímu prostředí?

Objevte rozdíly mezi parafínovými a přírodními svíčkami. Zjistěte, jaký vliv mohou mít na zdraví a…

1 týdnem ago

Je trdelník opravdu česká tradiční pochoutka?

Pochoutka s překvapivou historií. Objevte původ trdelníku, jeho cestu z Rumunska přes Slovensko až do…

2 týdny ago