Poslední rok zacvičil s psychikou každého z nás. Doba koronavirové epidemie byla náporem na nervy, jak z hlediska zdravotního, tak z pohledu ekonomického. Ztratily se jistoty i perspektivy, umírali známí, rodina i přátelé. Média nás masírovala samými tragickými zprávami. Nikdo nevěděl, co přijde příští den. Strach i nejistota se podepsaly i na těch nejodolnějších lidech.
I když se nyní blýská na lepší časy a zdá se, že epidemie ustupuje, psychické problémy lidí zůstávají. Co s nimi? Rozhodně je nepřehlížejte a nebagatelizujte! Máte-li už za sebou nějaký ten záchvat úzkosti, obraťte se na odborníky. Diskrétní pomoc nabízí v AdiCare.
Nepřehlížejte varovné signály!
Jak poznat, že se skutečně jedná o úzkost? Oproti obyčejnému strachu jde o projev psychického i tělesného rázu, který vzniká bez jasného podnětu a člověk není v tu chvíli schopný identifikovat, proč se tak děje. Člověk se bojí a neví čeho, a co je na tom nejhorší, posléze se začíná bát dalšího záchvatu. Dostává se tak do bludného kruhu, kdy jej ovládá strach a paranoia.
Záchvat úzkosti, který v těžkých případech ústí do panické ataky, má i nepříjemné tělesné stavy, jejichž intenzita může mnohdy zcela přehlušit psychické utrpení. Bušení srdce, mravenčení či brnění v končetinách, sevřené hrdlo, pocity dušení, pocení a mnoho dalších příznaků obvykle záchvat úzkosti doprovází. A co víc, člověk začíná mít pocit, že mu jde o život.
Každý problém má své řešení
Úzkost jde ruku v ruce s oslabenou imunitou a potíže se na sebe obvykle nabalují. Povětšinou u žen se objevuje i generalizovaná úzkostná porucha, která se projevuje všudypřítomnými obavy, že něco není v pořádku, že se něco stane, že člověk něco špatného provedl, že něco nezvládne. Neléčená generalizovaná úzkostná porucha se stává celoživotním, a bohužel často i progradujícím, problémem. Objednejte se na nezávaznou diagnostickou konzultaci u AdiCare, kde se dozvíte více o konkrétních možnostech pomoci, která bude plně uzpůsobena Vašemu individuálnímu stavu.