Chladné počasí má na vlasy neblahý vliv, o to hůř, že neexistuje jedna univerzálně platná rada, která by zajistila přirozeně krásné vlasy všem. Sychravé počasí někomu způsobuje nevzhledné vysušené vlasy, které všude neposlušně poletují, jiným se vlasy lámou. Pojďme se tak podívat, jak by měla vypadat péče o vlasy na podzim.
První, co doporučujeme je, abyste si zašli do kadeřnictví. Pokud nemáte svého kadeřníka nebo kadeřnici, dnes už není problém profesionála najít. Stačí si do Googlu zadat například pojem „kadeřník Praha“ a hned vám vyjede několik výsledků, kde najdete nejen adresu místa, ale mnohdy i hodnocení či recenze salónu, a tak víte, do čeho jdete.
A proč vás posíláme do kadeřnictví? Je to jednoduché – protože každý z nás má strukturu vlasů trochu jinou a jejich elasticita a další faktory mohou být ovlivněné předchozími úpravami, jako je barvení. Právě kvalitní kadeřník či kadeřnice poznají, jak jsou na tom zrovna vaše vlasy a dokážou vám doporučit ten nejlepší postup pro podzimní péči. Nehledě na to, že se postarají o roztřepené konečky a vlasy vám hezky upraví.
V kadeřnictví to ale nekončí. První krok, zbavení se roztřepených konečků díky novému střihu, absolvujete tam, ale i následná péče je důležitá.
Začalo být chladno a vy jste vytáhli čepici? Teplo a tření, které pokrývka hlavy způsobuje negativně ovlivňuje přirozenou strukturu vlasu. Vlasová kutikula se poškozuje a dochází k lámání vlasů a ztrácí se lesk.
Řešením jsou pečující kúry sestavené z olejových výtažků, které poškozenou kutikulu vlasu uhladí a zabrání jejímu dalšímu poškození. Stačí přidat několik kapek oleje a vmasírovat je do vlhkých vlasů.
Zná to asi každý z nás, kdo nemá na krátko střižené vlasy. Přijde podzim a sním silnější vítr a naše vlasy poletují všude možně, včetně toho, že se nám neustále dostávají do obličeje. Suché vlasy se navíc třepí, a tak nám lítají do očí i do pusy.
Na podzim jsou vlasy právě vlivem větru, ale i nošení čepic, nabité statickou elektřinou, a proto nám všude lítají. Nejjednodušším řešením je tak sáhnout po stylingových produktech, jako jsou pěna, vosk či vlasový olej. Ty dodají tvar a vlasy udrží na svém místě.
Podzimní vzduch obsahuje méně vlhkosti, což má za následek suchou pokožku. To může vést k tvorbě lupů. Kromě toho suchá pokožka svědí, a to není zrovna příjemné.
Řešením je bezpochyby šampón proti lupům. Důležité je také nevynechávat foukání po umytí vlasů: nechávat je mokré nedělá pokožce hlavy dobře. Fénujte je na nižší teplotu, zabráníte tak ještě většímu vysoušení vlasů.
Uspořádání oslavy pro dítě nemusí zruinovat rozpočet — stačí se zeptat Kamily, která připravila dceři…
Poradíme, jak na hydrataci suché pleti pomocí přírodních produktů. Objevte šetrnou péči, která zlepší stav…
Norské vánoční tradice jsou plné kouzla a pohádkových bytostí, mezi které patří i nisse –…
Zjistěte, jak pěstovat rakytník, sklízet jeho plody a jaké jsou jeho zdravotní přínosy. Je ideální…
Proč si zasadit jedlé keře a jak o ně správně pečovat? Zjistěte, které druhy jsou…
Tinktury z bylinek, plodů i kořenů si připravíte doma a mohou být účinným prostředkem při…