Nedokážete si představit den bez šálku hřejivého čaje? Kolik toho o nejrozšířenějším nápoji na světě víte? Máme pro vás několik informací, o kterých jste možná doposud neslyšeli.
Víte, jaký je původ oblíbeného nápoje? Ne všechny čaje pochází z čajovníku.
Zelené a bílé čaje vyžadují vodu o teplotě alespoň 65 stupňů Celsia, zatímco nejsilnější odrůda, černý čaj, potřebuje vroucí vodu o teplotě 100 stupňů Celsia. Při přípravě čaje je nejlepší se řídit doporučením pro přípravu uvedeném na obalu.
Zelené čaje a čaje oolong mají tendenci se louhovat rychleji, přibližně 1 až 3 minuty, zatímco bylinný čaj může vyžadovat louhování až 15 minut.
Existuje snadný způsob, jak zachránit vaše bílé zuby od černých skvrn, které mohou především černé čaje způsobit. V nedávno publikované studii v International Journal of Dental Hygiene je přidání mléka do čaje účinnější než bělící zubní pasty, pokud jde o prevenci skvrn.
Udržujte své sypané čaje čerstvé – skladujte je ve vzduchotěsných nádobách, na chladném a suchém místě, mimo dosah světla, tepla a vlhkosti.
Zelený čaj se dobře hodí k jemným příchutím, jako je kuřecí salát, zatímco výrazný černý čaj doplňuje bohatší jídla, jako je čokoláda a červené maso.
Nevyhazujte staré pytlíky. Znovu je použijte k vytvoření slabého čaje k zalévání rostlin, který zabraňuje plísňovým chorobám nebo použijte čaj jako hnojivo. Čajové pytlíky fungují i k odmaštění špinavých hrnců a pánví: namočte nádobí do teplé vody s několika čajovými sáčky a sledujte, jak dříve přilepené jídlo odstraníte jedním tahem houbičky.
Vyzkoušejte louhování čaje ve french pressu – karafa dává čajovým listům prostor se řádně vylouhovat, na rozdíl od čajových sáčků nebo ponorných sítek. Po dokončení louhování listy v nádobě stačíte na dno a snadno čaj přelejete do hrníčku či konvice.
Lékařské studie ukazují, že zelený čaj může pomoci zabíjet rakovinné buňky ústní dutiny či odvrátit rakovinu prostaty.
Slyšeli jste o kočičí trávě? Šanta kočičí je oblíbená bylinka každé kočky, ale je také základem uklidňujícího nápoje. Na šálek vroucí vody použijte jednu čajovou lžičku sušených listů nebo tři až čtyři čajové lžičky čerstvé šanty.
Naučte se, jak správně uvařit rýži v hrnci, troubě, rýžovaru či mikrovlnce. Objevte nejlepší metody…
Chcete-li zaujmout své okolí nebo máte-li rádi oblečení, které je jedinečné, je personalizované oblečení ideální…
Aktivní uhlí z Japonska odstraňuje chlór, těžké kovy a obohacuje vodu o minerály. Přečtěte si,…
Kustovnice čínská (goji) podporuje imunitu, zlepšuje zrak a pomáhá trávení. Zjisti více o jejích účincích…
Kdy a jak správně stříhat trvalky, okrasné trávy i ovocné stromy? Zjistěte tipy pro zdravý…
Tipy na správnou zálivku, vlhkost, světlo a ochranu před škůdci, aby vaše rostliny zůstaly zdravé.